Chumelení 2008 + fotky!

Letos se konal již šestý ročník tradiční střediskové akce s názvem Chumelení. Sešli jsme se 29.12.2008.

Ve dvě hodiny začínal program pro světlušky, vlčata, skauty a skautky. Čekal na ně program, který si pro ně připravila slavná televize OPVLAKOALSXP. Po vydařené loňské spolupráci se totiž rozhodla, že dobroučské děti poprosí o pomoc při rozhodování sporu, který vznikl mezi Patem a Matem. Aby děti věděly, oč v rozepři kráčí, pustila jim zástupkyně televize záznam večerníčku s Patem a Matem s názvem „Křížovka“, v němž se tito dva nerozluční kamarádi znesvářili na ostří nože. Nemohli se dohodnout, kdo z nich je lepší nebo horší, a jejich hádka nebrala konce. Proto děti rozdělili na dvě skupiny – patovce a matovce. Ti potom soupeřili v nejrůznějších disciplínách, aby hájili čest svých patronů. Vše svým bedlivým zrakem sledovala neúplatná porota, která výkony družstev hodnotila. V porotě zasedli další večerníčkoví hrdinové – Maková panenka a motýl Emanuel, Mach a Šebestová, opička Žofka, Krakonoš, Amálka, Bílá paní a pan Krbec a samozřejmě předseda poroty – Večerníček. Soutěžící měli za úkol sbírat lístečky, které Večerníček rozházel na poli Makové panenky, dokázat svou obratnost v běhu pro kouzelné sluchátko Macha a Šebestové, uhodnout co nejvíc pohádkových písniček od Žofky, třídit večerníčkové pexeso Krakonoše, vyčistit lesní studánku víly Amálky a opravit hrad pana Krbce a Bílé paní. Všichni se se zadáním popasovali, jak nejlépe dovedli, aby dva kamarády spravedlivě rozsoudili. Nakonec stav obou družstev skončil nerozhodně, a tak se Pat a Mat usmířili, poděkovali svým spolupracovníkům a kamarádům, pozvali je na ovocnou hostinu a předali jim vánoční dárečky v podobě dvou nových her do klubovny. Pak už jsme se společně pustili do jídla a po něm jsme se vesele rozešli domů.

Od šesté hodiny večerní však hasičárna ožila nanovo. Začali se totiž scházet, rodiče, vedoucí, sponzoři a další přátelé skautíků, kteří se o chod střediska zajímají. Dočkali se vynikající knedlo-zelo-vepřové večeře od šéfkuchaře Pepši a už se mohli těšit na oblíbenou část programu – promítání fotek z akcí uplynulého roku. Zhlédli jsme například fotky z letního tábora, ze závodů skautských hlídek v Doboruči, z dostihů Zlámané Chuchle a další obrázky z činnosti. Rodiče se také dozvěděli pár základních informací o táboře příštím. Pak už se mohli příchozí bavit po svém – jíst, pít a hodovat, povídat si s přáteli, zpívat a tančit, jak kdo uznal za vhodné ;-). Tak čas příjemně plynul do pozdních večerních hodin v doprovodu improvizujícího hudebního tělesa. Také díky mladým nadějným hudebníkům se i letošní Chumelení vydařilo, i když jsme se museli obejít bez skutečných sěhových vloček.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Fotky si prohlédněte tady: