3. oddíl zahájil rok

Skautky a světlušky zahájily nový rok s elánem sobě vlastním. Sešly se v pátek 7.9.2012 u klubovny, jednak proto, aby se konečně zase viděly všechny pohromadě, jednak taky proto, aby společně vykročily do nového skautského století. To bylo také téma zahajovačky: Už nežijeme na stromech aneb Skok do nového století.

Dívky tedy viděly, čím byly jednotlivé epochy v dějinách lidstva významné, samy si vyzkoušely, jak asi lidstvo postupovalo a co všechno si skauti z dějin dovedli vyčíst a převzít. Tak si mohly vyzkoušet kupříkladu evoluci i útěk do krytu před ekologickou katastrofou.

Po několika veselých hrách se světlušky i skautky domluvily na termínech schůzek, daly si pokřik, vyskočily do nového skautského roku i století a zamířily domů.

Fotky si můžete prohlédnout v naší galerii.