Chumelení 07

Jako každý rok jsme se všichni sešli v sále hasičské zbrojnice, abychom se společně pobavili na tradičním Chumelení. Ale to zas tak tradiční nebylo. A čím bylo jiné? Asi tím, že jsme pořádně ani nestihli zahájení – a do sálu vtrhl štáb televize OPVLAKOALSXP. Hledal totiž náhradní prostory za vyhořelé studio v Hnátnici či kde a z Dolnodobroučáků jim kdosi ochotně nabídl pomoc. A tak, aniž by na to byl někdo předem připraven ( jediný nepřekvapený byl Dasty), začal profesionální tým po sále natahovat kabely, instalovat mikrofony, maskovat účinkující a za chvíli bylo vše připraveno na start přímého přenosu.

Za kameru se postavil zkušený Venca Točklička a moderátor Kuba Tlučhuba za dohledu zvukařky Ely Špuntvuchové (jistě nemusím představovat světoznámou dvojici – Ela a Vašek) pronesl první slovo do přímého přenosu. Od té doby šlo všechno jako po másle. Na programu byla soutěžní hra „Hra“. Tu pro nerozhodnost vyhráli kameraman se zvukařem – a to už do středu dění nabíhaly dvě fotbalové jedenáctky. Ano, na programu byl přímý televizní přenos mezinárodního fotbalového utkání Česko – Somálsko, které však muselo být kontumačně ukončeno z důvodu opakovaného vtrhnutí fanoušků na trávník. Zbytek času ušetřený v přímém přenosu neplánovaným skončením fotbalu vyplnila malá řečnická soutěž dvojic. Jako v každé správné televizi, i zde následovalo místo pro reklamu. Ale protože se videozáznamy s reklamami ztratily, přislíbili přítomní pomoc a za mírné navýšení honorářů reklamy zahráli. To už ale bylo na řadě zpravodajství, v němž se objevila nová tvář televize, Anežka Vokecálková. Jako večerní program se ze záznamu vysílal dokument z celoroční činnosti skautského střediska v D.D. Na konec jsme byli pochváleni, neboť celý přímý přenos probíhal bez problémů a jedinou chybu v programu způsobil moderátor Kuba. Toho si ale všiml náš bystrý režisér a okamžitě zjednal nápravu. S pochvalou souviselo i rozdávání honorářů, které byly více než tučné, a jako odměnu za dobře odvedenou práci ještě všichni dostali občerstvení a  kalendář na památku. To už nás ale tým televize OPVLAKOALSXP pomalu opouštěl a my se začali rozcházet domů.

PS: Videozáznam z vysílání bohužel nemůžeme zveřejnit z důvodu, že vlastníkem autorských práv je televize OPVLAKOALSXP.