Svojsíkův závod 2

Dne 4. června 2011 se v rekreační oblasti Ráj u Letohradu konalo krajské kolo Svojsíkova závodu.

Družiny skautů a skautek se sjely do Letohradu, aby se zúčastnily rytířského turnaje, který zde uspořádal český král Karel IV. po poražení loupeživého rytíře ze Žampachu. V rámci tohoto turnaje se dopoledne uskutečnil závod, kdy každá družina plnila nejrůznější úkoly (od předvádění scénky až po tvorbu vázaného žebříku – umístění stanovišť na mapě). Součástí závodu byl i modul táboření, jehož cílem byla stavba stanu a rozdělávání ohně. Po obědě se prověřovaly dovednosti jednotlivých členů družiny (modul brány), např. střelba z luku, znalost pravidel silničního provozu, šifry nebo třídění odpadu.

A jak to celé dopadlo?

Skauti

1. Delfíni (1.oddíl Dolní Dobrouč, Dolní Dobrouč)

2. Fénixové (2. oddíl Toulovec, Proseč)

3. Jestřábi (31. oddíl Zubr a Dikobraz, Lanškroun)

Skautky

1. Vlaštovky (37. dívčí Zubr a Dikobraz, Lanškroun)

2. Tygřice (1. oddíl skautek Bratra Robina, Letohrad)

3. Kajmanky (4. dívčí oddíl Javor, Česká Třebová)

Vítězná hlídka Delfínů z Dolní Dobrouče postoupila do celostátního kola, které se koná 23.-25.9. v Mladé Boleslavi.

Fotky si můžete prohlédnout zde.

Další informace o závodu najdete tady.