Betlémské světlo

Betlémské světýlko 2010 je po středě 22.12. minulostí. A jak by celou akci zhodnotil svatý Josef? Tady máte jeho krátkou reportáž, kterou sepsal jeho představitel Zdenda:

Když v Betlémě rozžehnuli světlo a vatra vzplála,

pastýři párky opíkali a rytmika k tomu hrála.

Máří a Josef si to do Betléma nakráčeli,

Ježíška do pemprs plenek zavinuli.

Andělé králům kynuli

a rodiče se k dětem vinuli.

Dřevěná hvězda žárovkami zářila,

vánoční atmosféra se už vařila.

Letos došlo k převratné změně. Živý betlém se neodehrával před farou, nýbrž vedle obecního úřadu. Navíc byl příběh doplněn o postavičky – maňásky – Cilku, Tondu a Bibli, které děj přiblížily i dnešnímu divákovi. Nechyběly ovšem ani tradiční prvky dobroučského betléma – svatá rodina, pastýři, andělé, tři králové na koních, malí darovníčci, kteří Ježíškovi přinesli dary podle svého uvážení, rytmika, která celé vystoupení doprovodila krásnými vánočními koledami, a promluva otce Jana o významu Vánoc. Představení se povedlo a s plamínkem, který byl zažehnut až v Betlémě, se domů spokojeně rozcházeli jak diváci, tak účinkující a pořadatelé.

Více se o Betlémském světýlku dozvíte zde.

Fotky najdete tady.

A na video se můžete podívat na 1. část2. část a 3. část.