Výpravička světlušek

Naše nejmenší skautky, tedy světlušky z družinky Koťat, nelenily a schůzku si 15. 10. trochu prodloužily, aby během tzv. výpravičky stihly někam dojít.

A kam jsme se vypravily? Přece do Vápenek! Ještě před tím jsme se ale trochu rozhýbaly, aby se nám lépe šlo. A abychom se v podzimním počasí trochu zahřály, zahrály jsme si na hřišti u klubovny na mrazíka. ;-) Následoval pokřik a hurá za dobrodružstvím! Ovšem nebyla to jen tak ledajaká výprava! Cestou jsme totiž zahlédly několik srnek, jedno káně, pozorovaly jsme krásně vybarvené stromy a navíc jsme si stihly zahrát několik her. Třeba sardinky nebo schovávání kolíčku. Taky jsme se zastavily, abychom zdlábly svačinky od maminek – to aby nám nechyběly síly na zbytek výpravy. Ve Vápenkách jsme si zahrály hru s hádavými dráčky a taky ocáskovanou honičku se šátky. Aby toho nebylo málo, nakreslily jsme si do zápisníčků podzimní lístečky na památku a napsaly jsme si k nim důležité informace o drakiádě. Pak už jsme si to štrádovaly rovnou za nosem až domů. Ještě jsme si u obrázku daly pokřik a už jsme pospíchaly za maminkami a tatínky do teplíčka. :o)

Naše fotky si můžete prohlédnout zde.