Tábor 2010

Prvních 14 dní prázdnin (3.-17.července 2010) tábořili vlčata, světlušky, skautky, skauti a jejich vedoucí na kouzelném tábořišti v Orlickém Záhoří.

Motem tábora se stalo heslo „Za hranice“ – a to jak v souvislosti s pašeráky, s nimiž je místo neodmyslitelně spojeno, tak s posouváním vlastních osobních hranic.

Celé dobrodružství začalo tím, že jsme slíbili pomoc místnímu králi pašeráků a tím se sami stali pašeráky. To mnohdy nebylo jednoduché. Kromě absolvování pašeráckého výcviku na nás čekaly různé nástrahy v podobě finanční stráže hranic, obtížného terénu, nebezpečných rostlin, zákeřných překupníků, konkurenčních pašeráků, zatajených informací, nočních misí, azimutů nebo dravé zvěře. Museli jsme prokázat svoji fyzickou zdatnost, zodpovědnost, chytrost, šikovnost a hlavně to, že umíme pracovat v kolektivu, protože „Síla pašařů je v partě.“ Po náročné závěrečné celodenní etapě našeho pašování, kdy jsme celkově nabytý paš museli přenést a předat králi pašeráků, jsme za svou pomoc byli také náležitě odměněni.

Do krásných čtrnácti dnů se toho ovšem vešlo ještě mnohem víc. Chvíle prožité s partou kamarádů, dobrodružství, spousta legrace, povídání, her, ale také práce, kaplička, soužití s přírodou, učení se novým věcem, noční hry, plnění odborek, fůra výborného jídla, jarmark, vyprávěné nebo čtené pohádky, olympiáda, několik divadelních kousků, noční hlídky, ošetřování věrohodně maskovaných zranění, mše pod širým nebem, bojovky, krásné počasí, rukodělné činnosti, vodní radovánky, návštěvy rodičů, výpravy na zajímavá místa, zpívání s kytarou, lanové aktivity, romantika u táborového ohně – při tom všem jsme měli možnost poznávat sami sebe a posouvat své hranice zase o kousek dál.

Tábor se povedl opravdu se vším všudy a nám se samozřejmě vůbec nechtělo domů. Tak zase za rok!

Táborové fotky si můžete prohlédnout zde.