Závody v uzlování 30.1.

V sobotu se všichni ostřílení i začínající vazači uzlů z okolí sešli v sále hasičské zbrojnice, aby ve dvou kategoriích poměřili síly s ostatními borci. Zaznamenali jsme účast skautů z Dolní Dobrouče, Letohradu, Dlouhé Třebové, České Třebové, Kláštěrce nad Orlicí, Mistrovic a Dolní Čermné.Když se kolem půl desáté doplední všichni sešli a prošli registrací, nic nebránilo, abychom se s chutí vrhli do díla. Soutěžící byli rozděleni na skautky/skauty a vlčata/světlušky. Každá z kategorií měla určená svě pracoviště, kde se vazači mohli střídat při plnění svých třech pokusů. Úkolem bylo ve stanoveném pořadí na stanovených materiálech uvázat všech šest základních uzlů, a to samozřejmě co nejrychleji.  O zaznamenání přesných časů se starali kvalifikovaní a absolutně neúplatné rozhodčí. Osm závodníků z každé kategorie s nejlepším časem si zajistilo postup do takzvaného „play off“. To už losem určení soutěžící po dvojicích startovali proti sobě. Čas se neměřil, kdo byl rychlejší, jednoduše postupoval. Tak jsme se v obou kategoriích dopracovali až do finále. Ve strhujícím závěru spolu soupeřily dvě dobroučské světlušky, Janička Macková a Terezka Jakubcová, kterýžto duel o vteřinku lépe zvládla Terezka. O úplný vrchol se postarali dva úplně nejrychlejší vazači stanoucí proti sobě – Filip Skalický z Dolní Dobrouče a Vendula Hájková z České Třebové.  Za mohutného povzbuzování obou středisek se podařilo vyhrát Filipovi. Následovaly oddechové dobrovolné závody jakkoli namixovaných štafet, kde triumfovalo družstvo českotřebovských skautů a roverů. Potom proběhlo vyhlašování a oceňování prvních pěti nejlepších v obou kategoriích a všichni se po vydařeném dopoledni vydali domů. Gratulujeme vítězům, děkujeme všem zúčastněným a těšíme se zase za rok, již na XI. ročník závodů v uzlování v Dolní Dobrouči.