Tábor 1.oddílu v Orlickém Záhoří

Ve dnech 2.-16. července se nedaleko obce Orlické Záhoří uskutečnil tábor 1. oddílu skautského střediska Dolní Dobrouč.

Všichni účastníci se v odpoledních hodinách sešli u skautské klubovny a poté společné odjeli minibusem na tábor. Počasí nám však příliš nepřálo a tak nás již na začátku přivítal déšť.
Celým táborem se prolínaly dvě etapové hry. V okolí tábořiště byly objeveny naleziště zlata a tak se vlčata, mladší účastníci tábora, v roli zlatokopů snažili po celý tábor co nejvíce tohoto cenného kovu získat. Starší skauti se naopak v roli dobrodruhů snažili zachránit jejich knížectví od úpadku a obnovit spojení s okolním světem.
Na výpravách jsme navštívili Anenský vrch a Zemskou bránu. Během tábora jsme si mohli vyzkoušet lanovou dráhu, postavit hliněnou pec, prozkoumat bludiště či v noci přepadnout sousední skautský tábor. Sluníčka jsme si během tábora příliš neužili, ale i tak jsme se stihli párkrát vykoupat v nedaleko protékající řece.
Přestože jsme si to užili, tak jsme se těšili domů :-)

Více fotek naleznete zde.