Výprava 3. oddílu (The Hunger Games)

Výprava proběhla ve dnech 22. -23.4.


Sešly jsme se v 18 hodin u klubovny, odkud jsme měly vyrazit směrem do Kapitolu, což je hlavní místo dění ve smyšleném příběhu v knize Hladové hry. Celou výpravou se vinula tématická linka z prostředí Hladových her.

Během naší výpravy jsme stihly navštívit plno míst a zažít převeliké věci. Tak např.: v noci jsme musely získat věci na naší cestu svými vědomostmi, nebojácností a inteligencí- ( kterou nemáme). Ráno jsme se musely došplhat pro snídani až k Horákově kapli, kde jsme si vychutnaly chuť dobrého ovocného jogurtu s houskou.

Naše další zastávka byla na Strážném kopci, kde jsme musely bojovat na život a na smrt a o věci na obídek.

Cestou na Lanšperk nás postihlo plno hrůz jako např.: bomby, potopy, nálety a některé z nás byly dokonce zasaženy a ostatní jim se svými zraněními musely pomáhat! Když jsme dorazily na určené místo, udělaly jsme si z našich těžce vydřených věcí oběd. Nejdříve jsme ale musely zajít do civilizace pro vodu. V kotlíku na plynovém vařiči jsme si uvařily oběd, byla to kolínka s kečupem, cibulí a párkem.

Když jsme vše uklidily, náš jediný cíl byl vrátit se ve zdraví domů.

Naši výpravu jsme zakončily u skautské klubovny, kde jsme se rozloučily a byly šťastné, že jsme vše dokázaly a přežily!

Následovala mše svatá na počest skautského patrona sv. Jiří a slavnostní oheň.

Více fotek naleznete zde.