Okresní kolo Svojsíkova závodu

V sobotu 2. 5. 2015 v Letohradě proběhlo okresní kolo Svojsíkova závodu, kterého se zúčastnili dvě dívčí a jedna chlapecká hlídka z Dolní Dobrouče.

Dohromady se sešlo 24 družin (11 chlapeckých a 13 dívčích), které své dovednosti museli prokazovat na různých stanovištích jako např.: rozdělávání ohně, stavění přístřešku, vyhledávání informací, zdravověda a další. Během celého závodu se také hodnotilo chování a spolupráce celého družstva. Poté ještě následoval modul brány, kde organizátoři a vedoucí zkoušeli vědomosti jednotlivce.

A jak dopadlo celé snažení družin z našeho střediska?
Na 11. místě se umístily Rosničky.
Břéťovy špagetky a Delfíni, kterým první místo uteklo jen o pár bodů, postupují do krajského kola, jež se uskuteční na konci května ve Velkém Poli.

Více fotografií naleznete zde, výsledkovou listinu tady.