Jarní výprava skautů

Naše skautská výprava započala v pátek 10.4. ve 15:20 u klubovny. Cílem bylo zneškodnit atomovou bombu, která se nacházela v naší blízkosti.

Všichni jsme s přeplněnými krosnami pobrali ještě pár věcí z klubovny a vypravili se na cestu. První část byla dojít k vysílači na horním konci Dobrouče, kde jsme si zopakovali vázání uzlů. S vyplazenými jazyky jsme prošli okolo Petrovické lípy až do Vápenek, kde byl náš tábor. Po dobrých buřtíkách a překonané lanové dráze následoval zasloužený odpočinek. V noci však byl náš tábor přepaden nepřáteli a my se museli přesunout na bezpečnější místo.

Když jsme se ráno opět vydali na cestu, zahlédli jsme kouř, po doběhnutí k němu, jsme našli dva zraněné, kterým jsme museli pomoci. Po úspěšném ošetření jsme pokračovali kolo Maixnerova buku až na Kočtinu, kde se nám podařilo pomocí azimutů najít bombu a následně ji také zneškodnit.Tak šťastně skončila naše výprava.

Více fotografií naleznete zde.