VPD rekapitulace

Velká Podzimní Drakiáda je za námi! A jak to všechno probíhalo?

V sobotu ráno, v chladnou, ale prosluněnou říjnovou sobotu brzy ráno (začátek byl už v 9.00!) jsme se my všichni, tedy světlušky, vlčata, skauti, skautka a pořadatelé ze SPOZAVD (Spolek pro ochranu, záchranu a výrobu draků) sešli u vysílače, abychom naše natěšené a nadmíru soutěživé draky trošku provětrali. A že účast byla hojná! Na kopci nás nakonec pobíhalo 29 + 1 pes! Počasí se nám rovněž až nečekaně vydařilo a vyšlo téměř podle zadané objednávky – sluníčko svítilo již od rána, žádné velké bublavé mraky nás nestrašily a ani jinovatkou, ani jinou sněžnou a mrazivou havětí jsme se nemuseli zabývat. Jen ten vítr kdyby foukal o trošku víc! I přesto se nakonec většina dráčků alespoň na okamžik dostala do vzduchu a proletěla se aspoň dolů z kopce… Ale to už předbíháme a dostáváme se k věcem budoucím. Nejprve se totiž družstva musela přihlásit a zaplatit řádné vstupné, či chcete-li startovné, jímž byla letos další užitečná věc do klubovny – rolička toaletního papíru za 1 družstvo. Potom následoval rozlet nanečisto, tedy trénink draků, zkoumání terénu, promýšlení soutěžní strategie, jednoduše příprava na ostrý závod. Pak jsme se shromáždili na slavnostním nástupu, kde pořadatelé přivítali účastníky, nastínili průběh dopoledne a vyhlásili první disciplínu, kterou byla promenáda s drakem a jeho představování. Jakmile jsme se seznámili se všemi týmy a jejich překrásnými svěřenci, odebrali jsme se na startovní pole, odkud jsme hromadně vyrazili na tzv. letové disiplíny. V nich se hodnotí délka letu, výška letu, akrobacie. Let jsme pro regulérnost jedenkrát zopakovali. Poté jsme draky seřadili pěkně do roviny a změřili jsme ocásky. Při tomto úkolu rozhodčí uplatnili známé pravidlo – který ocásek létá, ten se měří, tzn. ocásky se po letu nesměly nikterak navazovat a prodlužovat. Po odměření jsme nechali dráčky chvilku vydechnout a přešli jsme zpět na místo nástupu, kde jsme tentokrát sledovali, jak se týmy dokázaly sladit a jaké převleky a kostýmní úpravy si jednotliví účastníci vymysleli a obstarali. Tím soutěžní část celé drakiády skončila a nadešel okamžik pro naše špičkové výpočetní centrum, které se zabývalo zpracováváním dat a vyhodnocaváním výsledků. Účastníci se mezitím zabavili při hře na Tajuplný les. Tento les totiž obývají jen tři prazvláštní druhy tvorů – medvědi, čarodějnice a trpaslíci. Hodně jsme se při tom nasmáli – hlavně, když na sebe narazily dvě skupinky trpaslíků…  :wink: . Jakmile ale hráči obdrželi od výpočetního centra zprávu, že jsou známy závěry ze soutěžního dopoledne, svolali organizátoři další slavnostní nástup, aby výsledky vyhlásili. A jak jednotlivá družstva uspěla? Zde uvádíme přehled discipín i výsledků:

• NEJVYŠŠÍ LET: Královna Kobra (Pecka, Mentolka, Rychlík)
  • NEJDELŠÍ LET: Skejťák Pirát (Šelda, Hynďa, Pája)
  • NEJLEPŠÍ AKROBACIE: Šilháček (Kapůtos, Terezka, Caki)
  • NEJDELŠÍ OCÁSEK: Královna Kobra
  • NEJVÝSTIŽNĚJŠÍ JMÉNO: Zelda (Barča, Šiši, Klárka, Puddy)
  • NEJORIGINÁLNĚJŠÍ ŽIVOTOPIS: Šipka (Týna, Majča)
  • NEJNEOBVYKLEJŠÍ TVAR: Dario (Dee, Simbo, Šuhaj)
  • NEJPŘÍJEMNĚJŠÍ VZHLED: BeBe (Puddy, Šiši, Barča, Klárka)
  • NEJPODIVUHODNĚJŠÍ POUŽITÝ MATERIÁL: Vládík (Pája)
  • NEJLEPŠÍ CHOVÁNÍ DRUŽSTVA: Lízinka (Oxi, Lucinka, Růvi, Týna)
  • NEJVÍC SLADĚNÝ TÝM: družstvo draka Šilháčka a Královny Kobry

Absolutním vítězem se tedy stalo družstvo Královny Kobry, protože vyhrálo nejvíc disciplín, morálním vítězem se pak stalo statečné družstvo draka Šipky. Po vyhlášení a rozdání cen jsme ještě posbírali dráčky, naposled jsme je nechali proletět vzduchem a už jsme spěchali domů na obídek.

A ještě prezentace z předchozích let:

drakyada2006.pps

drakyada2007.ppS