Older Posts »

6. oddíl

Oslava svátku sv. Jiří

V pátek 24. dubna se dobroučští skauti a věřící sešli u skautské klubovny, aby společně oslavili svátek svatého Jiří, patrona skautů. (Pokračování textu…)

pozvání na Chumelení 2014

Všichni jste srdečně zváni na již tradiční vánoční střediskové setkání – Chumelení, v D-centru 27.12.2014

Pro více informací čtěte dále… (Pokračování textu…)

Cesta na východ – Jarní výprava OS & RS 2014

Jaro je tady, nejvyšší čas vyrazit na výpravu.

(Pokračování textu…)

Betlémské světlo

Skauti letos stejně jako v předešlých letech společně s farností Dolní Dobrouč srdečně zvou všechny lidi dobré vůle na zažíhání světýlka dovezeného až z Betléma. Máte-li čas a chuť, přijďte v sobotu 22.12.2012 k D-centru. Více informací naleznete na plakátku.

Skautský ples 2012

Již šestý skautský ples se konal na sále Lidového domu 24. listopadu. K tanci i poslechu všech asi 150 hostů zahrál taneční orchestr Combo 2. Nechybělo předtančení v podání mladých skautek a skautů, bohatá tombola ani soutěžně pojaté půlnoční překvapení. Výtěžek více než 11 000 Kč podpoří Nadaci Leontýnka, pomáhající zrakově postiženým dětem. Více viz stránky Nadace Leontinka. Fotky z plesu si můžete prohlédnout v naší galerii.

Výprava oldskautů do Litic

Dne 26.5.2012 se uskutečnila další výprava oldskautů, tentokrát z Dobroučského nádraží do Litic. Trasou nás prováděl Pepša, takže jsem se po neblahých, dávných zkušenostech z téměř smrtonosné výpravy do M.P. (= Mokré Peklo, výprava skautů do Tater) trochu obával. Tentokrát se však výlet vydařil na jedničku. Trasa měla rozumnou délku a Pepša teď dokonce odhadoval, že měla více kilometrů, než se ve skutečnosti ušlo (možná za to mohly jeho oblíbené zkratky). (Pokračování textu…)